קומפוסט

תהליך היווצרות הקומפוסט נעשה על ידי ריאקציות בין מרכיבי התערובת האורגניים בתנאים אירוביים. החומרים האידאליים להכנת קומפוסט הם:

פסולת חקלאית (הפרשות בעלי חיים, רקבוביות עלים, קליפות וגזם עצים)
פסולת תעשייתית (בעיקר חומרים מתעשיות הנייר והמזון, כמו: נסורת, שעם, גפת ענבים ועוד)
פסולת אנושית (שאריות מזון, זבל אנושי, ובוצת שפכים)

במהלך תהליך הפירוק, המיקרו אורגניזמים המוספים משנים את החומר האורגני וממירים בו חומרים לא יציבים. איכות וסוג הקומפסט שנקבל תלויים בסוג החומרים האורגניים שאותם נבחר. הקומפסט המתקבל מחזיר כמויות משמעותיות של מרכיבי הומוס אורגניים לאדמה מדולדלת ופגועה. במיוחד לתהליך זה פותח Ergofito MicroMix.

התוצר המתקבל בתהליך זה, הוא בעל ערך אגרונומי גדול. הוא אינו מכיל מזהמים מחד ומנגד מכיל כמות גדולה של חומרים אורגניים ועשיר במיקרואורגניזמים והומוס. כמו כן, הדשן חסר ריח ואינו מכיל עשבים פולשים.

נכון להיום אין בתעשיית הדשנים מוצר שמשתווה ל- Ergofito MicroMix באיכויותיו. מיחזור חומרים אורגנים לכדי קומפוסט יביאו לחסכון כלכלי, אנרגטי וחומרי. שימוש בדשן איכותי יביא את הצמחים להיות אמידים ובריאים יותר וכתוצאה מכך הצורך בדשנים מסונתזים יפחת ב- 30-70% ובמיקרו אלמנטים (כלור, ברזל, מנגן, בור, אבץ, נחושת, מוליבידן) ב- 60-90%. המערכת האקולוגית נהנית מההפחתה בשימוש בחומרים כימיים וחומרי הדברה למיניהם וההומוס החוזר לאדמה בעזרת הדשן גורם לשיפור משמעותי באיכות ובכמות התוצרת החקלאית.