פתרונות חקלאות כללית

חקלאות כללית

ERGOFITO הוא דשן נוזלי ביולוגי פעיל, המכיל חנקן ומספק לצמחים את הדרישות הטבעיות שלהם, כגון: אנזימים, חומצות אמינו , מיקרו ומאקרו אלמנטים, אוקסינים, ויטמינים, חומצות הומיות, חומצות אורגניות. הוא מאפשר לצמחים לפתח חסינות בפני מחלות ולגדול בקצב מואץ. המערכת החיסונית של הצמחים מתחזקת באמצעות ייצור מוגבר של פיטו-אלקסין (אנטיביוטיקה צמחית) המגביר באופן משמעותי את ההגנה הטבעית של הצמח. ERGOFITO מאיץ את ההתפתחות במתן תנאי הזנה אופטימליים אשר ממזערים את הגורמים שבדרך כלל מקשים על הצמחים לגדול ולהתפתח. הצמחים מגדלים מספר רב של עלים גדולים ובשרניים יותר אשר מעודדים תבואה גדולה ואיכותית יותר. בעזרת ERGOFITO ניתן לשקם קרקע לא פורייה ומותשת בזמן קצר מאוד על ידי החזרת האיזון הטבעי לאדמה

השימוש בחומרים לא אורגניים מומלץ לכל צמח הסובל ממחלה כלשהי. לעומת זאת שימוש קבוע ומנוהל ב-ERGOFITO יביא לאותה תוצאה באופן טבעי ללא שימוש בחומרים כימיים אשר מזיקים לסביבה. בשימוש קבוע ורציף, ניתן לצמצם את השימוש בחומרים לא אורגניים בעד 50%, ולאחר 2-3 עונות ניתן להפסיק את השימוש בחומרים אלה לאלתר. ERGOFITO הוא מוצר טבעי לחלוטין ולגמרי לא רעיל לבני אדם, חיות בר וחרקים.

תנובת הצמחים תלויה בשימוש הכלורופילים באנרגיית השמש. פוטוסינתזה הופכת פחמן דו חמצני באטמוספירה, מים ומינרלים (תרכובות אזוטיות, זרחן, אשלגן, גופרית, סידן, מגנזיום, ברזל וכו ') לחומר אורגני חי. תהליך זה מושפע מהגורמים הבאים:

• מספר העלים
• גודל העלים
• מספר הכלורפלסטים ויעילותם
• כמות הכלורופיל
• זמינות חומרי הזמנה חיוניים
• זמינות מים
• טמפרטורה

הגדלת מספר וגודל העלים ע"י השימוש ב- ERGOFITO משפיע ישירות על כמות הכלורפיל המיוצרת בצמח ובכך משפיע על כמות הכלורופלסטים והגברת יעילותם. עם הגדלת שטח הפנים החשוף לאור השמש, מתקבלת יותר אנרגיה בצמח אשר מנוצלת ביעילות מירבית. בתנאים אלה גידולים יכולים להתחזק בכל ההיבטים:

• תאים גדולים יותר.
קוטיקולה עבה וחזקה יותר, חסינות גבוהה יותר למחלות, מתקפות פתוגניות ומזיקים.
• כלי הלימפה גדולים יותר ומאפשרים זרימת לימפה יעילה יותר וצריכת אנרגיה פחותה.
• סיבי הצמח מתרחבים בשל רמות מוגברת של סוכרים, תאית, ליגנין, ויטמינים, מלחים מינרליים, חומצות אורגניות, וכו.

צמחים אינם מייצרים מזון כדי לספק את הצרכים התזונתיים של בעלי החיים, אלא כדי לעזור להפיץ את מינם ולהתרבות. הסתברות ההתרבות קשורה במישרין לכמות ולאיכות הרזרבות של החומרים המזינים החיוניים לצורך התפשטות והפצה (תרמילים, פירות, זרעים ונבגים). בהתבסס על ההנחה שזרעים מכילים את כל הפוטנציאל הגלום שיש ל"הוריהם" להציע, אנו יכולים להסיק, שצמחים יפיקו פירות גדולים, המכילים כמות גדולה של סוכר, ויטמינים, נוגדי חמצון וחומרים משמרים כפי יכולתם. הצמח יגדל עלים גדולים ובשרניים בהתאם למידת המשאבים שיהיו לו. עיקרון זה תקף גם לגבי שורשים ופקעות .

צמחים אינם יכולים לזוז ולברוח מאזורים שבהם הם חווים זיהומים פטרייתיים או התקפות מזיקים. לצמחים יש מערכת הגנה משלהם, איתנה, מפותחת וביולוגית. המאפיינים הטובים ביותר בהגנה אקטיבית ופסיבית של הצמחים הם:

• חיזוק הממברנות, משפר את העמידות מול מתקפות חסרי זרע (קריפטוגם).
• ייצור נוגדים וקוטלי חיידקים.
• ייצור שילובים של חומרים דוחים, רעילים, ללחימה מול אלמנטים פתוגניים.

שימוש קבוע ב-ERGOFITO, ייצור את התנאים המיטביים, למימוש הפוטנציאל המירבי של הצמח.

יבולים שטופלו ב-ERGOFITO, נמצאו איתנים יותר, נראה שיפור ניכר ביכולת התמודדות עם מזג אוויר קיצוני כגון: בצורת, שינויי טמפרטורה, טמפרטורות קיצוניות, רוח קיצונית, תכולת לחות גבוהה (אוויר וקרקע) יחד עם התאוששות מהירה יותר מנזקי ברד. בנוסף, שימוש קבוע מאריך את תקופת הקציר, ומספק בקרת איכות יעילה יותר וסטנדרט תבואה גבוה יותר.

עצי דקל ותמרים

ירקות כללי

ירקות שורש

עגבניות

גפן

גידול הידרו

מחלות צמחים

שימור זרעים

בננות

פטריות