יתושים

ERGOFITO Mozzy-Ology

ERGOFITO Mozzy-Ology

Mozzy-Ology ERGOFITO הוא מוצר הנועד לשליטה על רבייתם של יתושים, הוא מתחרה עם החומרים הנדרשים להזנת זחלי יתושים. ריסוס קבוע ומנוהל בסביבת גנים, בתים, בתי ספר ופארקים, מונע מהיתושים מנוחה ורבייה.

דרך הרבייה של יתושים:

יתושים בדרך כלל מזדווגים בטיסה והזכר נמשך אל הנקבה לפי הטון של כנפיה המכות. מחושיו של יתוש זכר משמשים כקולטני קול לטון. לאחר ההזדווגות, הנקבה מחפשת דם למאכל. היא מחפשת אחר רמזים חושיים כגון ריח, פחמן דו חמצני וזרמי הסעה, היא מחפשת מקום מנוחה אשר עשוי להיות בתוך הבית או בחוץ, בהתאם למינים. כאשר הדם שאכלה מתאכל, השחלות מפתחות את הביצים והיא מטילה אותן בלילה.

על יתושים ומלריה:

מלריה מועברת על ידי נקבת יתוש ממשפחת היתושים המכונה "אנופלס". יותר מ-60 מינים כבר הופללו בהעברת המחלה (ישנם כ-430 מינים של- Anopheles וכ-3500 מינים של יתושים בסך הכל). מינים מסוימים הם משמעותיים יותר מאחרים בגלל הגודל, השוני ברגישות הטפיל או נטייה של היתוש להיכנס לבתים כדי למצוא דם אנושי למאכל. Anopheles Gambiae Sensu Lato הוא הזן המשמעותי ביותר באפריקה. זכר ונקבת היתוש ניזונים גם מצוף ופירות פגומים, אילו רק נקבות ניזונות מדם של בעלי חיים כדי לספק חלבונים לביציות שלהן. היתוש הבוגר נשאר בחיים בין שבוע לחודש. נקבות מטילות את ביציהן בקבוצות של 70-100 ביצים על פני המים בלילה. סוג המים המשמש להטלת הביצים מעיד על מיני היתושים וכולל תעלות השקיה, שלוליות מים בגזעי עצים ומי קולחין. בטמפרטורות טרופיות הביצים בוקעות לאחר יומיים עד שלושה. הזחלים חיים ממש מתחת לפני שטח המים וניזונים מאצות. אחרי 7-14 ימים הופכים לגלמים בתהליך הנמשך חמש דקות. הגולם נראה בצורת פסיק וזהו השלב הקצר ביותר במחזור החיים של ה"אנופלס". לאחר יומיים עד ארבעה ימים, היצורים הזעירים הופכים ליתושים בוגרים. המפותחים מופיעים בשעות הערב המאוחרות והם מסוגלים לטוס בתוך דקות.

פתרון ביולוגי:

מבחינה היסטורית, הדרך האפקטיבית ביותר לחסל או לשלוט במלריה, היתה באמצעות DDT (חומר להדברת מזיקים) עם השלכותיו על הסביבה ותופעות הלוואי הלא בריאות שנגרמות עקב השימוש בחומר זה. DDT רוסס על שטחים גדולים ובעיקר במאגרי מים המאוכלסים על ידי יתושים והיה יעיל מאוד. למרבה הצער, החומר הרעיל יצורים רבים אחרים ואורגניזמים חיים כולל בני אדם. הלקח היה שחשוב ליצור סביבה לא נוחה עבור היתוש מבלי לפגוע בסביבתו או להשפיע על משהו או על כל יצור אחר. אם נקבת היתוש לא יכולה למצוא מקום מתאים להטיל ביצים, בדרך כלל המשמעות היא שהיא לא תטיל ביצים. לאחר שהוטלו הביצים, הזחלים צריכים לאכול אצות כדי לגדול ולשרוד. על ידי הסרת האצות, הזחלים ירעבו למוות. זהו המפתח האמיתי לחיסול ושליטה במניעת יתושים.

Ergo Mozzy-Ology:

Ergo Mozzy-Ology הוא מוצר שפותח על גבי 40 שנות מחקר, על ידי קבוצת מדענים, על פני ארבע יבשות. הוא מורכב מקבוצה של חיידקים טבעיים לחלוטין המתחרים על מזון ורבייה בטבע. המוצר בטוח, אגרסיבי מאוד ועובד במהירות.

לאחר ש-Ergo Mozzy-Ology שוחרר לסביבה, הוא מחפש מזון ומתחרה ישירות עם החומרים המזינים הנדרשים על ידי הזחלים להישרדותם (אצות). לאחר ריסוס בגינה סביב בית, בית ספר או פארק, החומר יצור אזור "אין כניסה" ליתושים להטלת ביצים או למנוחה. המוצר אינו מזיק לכלל האורגניזמים החיים האחרים שכן זהו חלק בלתי נפרד מהאיזון של הטבע. שלא כמו קטלנים, מוצרים כימיים או מלכודות, Ergo Mozzi-Ology מתמקד רק בבעיית היתושים. תחרות טבעית זו מתמקדת בדרישות המזון של היתושים ויכולתם להתרבות במים צלולים ומזוהמים, בהם נמצא מזון. כל הצמחים, חסרי חוליות, דגים, צפרדעים וחרקים אחרים, אינם מושפעים בשום אופן. מובן ש-Ergo Mozzi-Ology ימות גם ברגע שיגמר האוכל לכן נדרש טיפול חודשי.

בטיחות:

Ergo Mozzi-Ology הוא מוצר 100% טבעי ובטוח שאינו מזיק לבני אדם, לחיות מחמד, לצמחים ולחרקים, למעט יתושים.